Gravity

Tune Your Pitch

Music journalism workshop with Miloš Hroch & Pavel Turek

  • #workshop
  • #ankali
  • #prague

Gravity Network and Ankali are inviting advanced music journalists to join a workshop with Miloš Hroch & Pavel Turek, which will take place at Planeta Za as a part of the upcoming Gravity event in June.

Titled ‘Tune Your Pitch’, the workshop will focus on improving participants’ skills in pitching articles to media. The session is dedicated to advanced writers fluent in Czech, but a high proficiency in English is required due to a guest presentation by John Doran, British music journalist and founder of The Quietus.

↓ Open Call in Czech ↓

Jak najít svoje téma a sebe sama v tématu? Jak psát reportáže o vzdálených i blízkých hudebních scénách, které čekají na objevení? Jak přemýšlet dramaturgicky a dostatečně pestře nad respondentstvem? Jak přistupovat k tématu angažovaně i novinářsky?

Gravity Network zve v pátek 21.6. 2024 na jednodenní hudebně-publicistický workshop, kde se účastníci a účastnice budou mít příležitost zlepšit ve psaní pitchů do hudebních rubrik nebo médií. V dialogu s hudebními novináři Pavlem Turkem (Respekt) a Milošem Hrochem (The Wire, The Quietus) se workshop zaměří na vývoj jednoho pitche, který lze uplatnit v médiích – mimo jiné se proberou témata, na jaká média cílit a jak komunikovat s editorstvem.

Workshop v prostorách Planety Za je určený pro pokročilejší publicistky a publicisty, kterým je formát recenzí těsný a mají chuť jít do terénu, přicházet s novými interpretacemi, pojmenovávat kulturní proudy a zasazovat je do souvislosti. Z důvodu omezené kapacity prosíme zájemce a zájemkyně o zaslání dvou textů na ankali@anka.li z nedávné doby, jichž si autorsky cení a považují je jako reprezentativní ukázku jejich tvorby.

Deadline pro zaslání textů je 7.6.2024. Workshop je pro účastníky a účastnice zdarma. Vybranému autorstvu se ozveme během týdne po deadlinu. (10-14.6.)

Součástí workshopu bude také přednáška britského hudebního novináře a spoluzakladatele serveru The Quietus – Johna Dorana –, který bude mluvit o udržitelnosti nezávislého internetového hudebního magazínu v dobách krize. Taky o tom, jak se dostal z továrny k hudební publicistice nebo magii skrývající se ve snaze postihnout slovy něco tak abstraktního jako zážitek z hudby. Po přednášce jsou všichni zúčastnění zvaní na společnou večeři.

John Doran (nar. 1971) je britský hudební novinář, rozhlasový moderátor a zakladatel serveru The Quietus. Psal pravidelný sloupek Menk pro magazín Vice a přispívá do deníku The Guardian. Pro BBC Radio 4 natočil dokument The Cult of Aphex Twin (2018). Vydal autobiografickou knihu Jolly Lad (Veselý kluk, 2015) o svém boji s alkoholismem a závislostí na drogách. V roce 2008 založil s Lukem Turnerem internetový magazín The Quietus.

Datum, čas a místo konání workshopu:
→ 21.6.2024
→ 11.00–20.00
→ Planeta Za (Na louži 7, Praha 10)

Adresa k zasílaní přihlášek a textů
ankali@anka.li

Deadline pro zaslání textů
→ 14.6.2024

Tune Your Pitch
Revising the Notion of Contemporary Eastern Europe
State in a State by Tekla Aslanishvili & Evelina Gambino
Infrastructures of (De)Occupation
Prague #5
Music Criticism under Attack
Amsterdam #3
Self-care in Awareness Work
Focus Shift: Navigating the Evolving Landscape of Photography
Amsterdam #2
On Mental & Physical Well-being in Nightlife
Social Safety in Nightlife
Warsaw #5
Tbilisi #2
Working in Nightlife
Safer Clubbing
Aware & Safe: Harm Reduction in Poland's Nightlife
Warsaw #4
AI Music for Dummies with Julek Ploski
Amsterdam #1
Club Ready Live Sets
Vinyl Workshop with Dana Ruh
Berlin #4
Prague #4
Together, Somehow
Tbilisi #1
Artist Talk with bijū
Berlin #3
Warsaw #3
Prague #3
Warsaw #2
Berlin #2
Prague #2
Warsaw #1
Berlin #1
Prague #1
Gravity Live #1

Upcoming

Past